KTO Haná s.r.o., U sv. Anny 931, 768 24 Hulín

Teploměry a manometry

Teploměry

teploměrTeploměr je zařízení sloužící k měření teploty. V instalatérství se nejčastěji používají bimetalové teploměry. Fungují tak, že měří teplotu pomocí bimetalového (dvojkovového) pásku. Ten se skládá ze dvou kovů s různými činiteli tepelné roztažnosti. V případě, že dojde ke změně teploty, pásek se začne ohýbat a tento pohyb se přenese na ručičku teploměru.

Teploměry se využívají v topných a chladících systémech pro zobrazování a kontrolu teploty.

 

 

Manometry

manometrManometr nebo-li tlakoměr je zařízení sloužící k měření tlaku plynu nebo kapaliny. Manometr se využívá v rozvodech topení, vody a stlačeného vzduchu.

Manometr funguje na principu deformace deformačního členu. A to buď působením měřeného tlaku a nebo porovnáváním měřeného tlaku plynu s hydrostatickým tlakem kapaliny v trubici.

Manometry jsou v nabídce se spodním (radiální) a zadním (axiální) vývodem.

 

Termomanometry

termomanometrTermomanometr je zařízení, které ukazuje hodnotu tlaku a teploty. Jde o kombinaci teploměru a tlakoměru (manometru) v jednom. Termomanometr informuje uživatele o hodnotě teploty topné vody a tlaku v topném systému.

Termomanometry jsou v nabídce v různém barevném provedení, s různou délkou kapilár, odlišných tvarech a rozsahů. Můžete volit mezi radiálním (spodní) a axiálním (zadní) vývodem.

Technický výkres pro teploměr Technický výkres pro manometr Technický výkres pro termomanometr

Více zde 

Potřebujete montáž? Kontaktujte nás!

NEPŘEHLÉDNĚTE
ZAHRADNÍ PROGRAM

JARO JE TADY!

Začíná zahradní sezóna.

Nabízíme Vám sortiment zahradního programu.

Zakoupit jej můžete na naših prodejnách.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

AKČNÍ CENA NA WC KOMBI

WC kombi s vodorovným a spodním odpadem.