KTO Haná s.r.o., U sv. Anny 931, 768 24 Hulín

Kotle na tuhá paliva

Kotel na tuhá palivaKotle na tuhá paliva jsou tradičním řešením vytápění pro domácnosti, rodinné domy a provozovny. Kotle umí spalovat dřevo, dřevěné pelety, koks, hnědé i černé uhlí a jejich kombinace.

Před výběrem kotle je potřeba se rozhodnout, jaký zdroj tepelné energie použijete. Pokud se rozhodnete zakoupit kotel na tuhá palivam, máte několik možností. Můžete zvolit ocelové kotle na uhlí a dřevo, automatické kotle na uhlí a pelety nebo zplynovací kotle na dřevo.

Tradiční kotle s ruční dodávkou paliva se vyznačují nízkými pořizovacími i provozními náklady. Kotle s automatickým přikládáním jsou naopak vhodné tam, kde není přívod plynu, je požadován vysoký komfort obsluhy a nízké náklady na provoz.

 

Na obrázku vlevo vidíte automatický kotel na uhlí a pelety. Kotel pracuje v automatickém režimu podávání paliva do hořáku pomocí šnekového podavače. Popelník kotle je dimenzován na objem popela vzniklý po 12 hodinách provozu. Můžete topit až 3 dny bez přidání paliva.Kamna na pelety

 

V nabídce KTO Haná s.r.o. jsou také teplovzdušná a teplovodní kamna na peletky. Tyto kamna vytápí místnost pomocí zabudovaného ventilátoru a vody v radiátorech ústředního topení. Pro jejich instalaci není nutností mít komín, ale postačí odvod spalin přes zeď.

Vynikají velmi dobrou účinností a moderním designem. Proto můžete mít tyto kamna umístěny i v obytné místnosti, jde o kamna interiérová.

Kamna na peletky jsou vyrobeny z oceli, pro teplovodní topení mají zabudované čerpadlo, bezpečnostní ventil, tlakový spínač a expanzní nádobu. Kamna mají automatický zásobník pelet, proto vydrží až 30 hodin bez přikládání. Na hodinu topení je spotřeba 1 kg pelet.

Tyto kamna můžete ovládat dálkovým ovladačem, jímž si nastavíte týdenní program a řídíte jím provoz kamen.

Kamna na pelety Atmos Atmos pelety viaflames

Více zde 

Potřebujete montáž? Kontaktujte nás!

NEPŘEHLÉDNĚTE
AKČNÍ CENA NA WC KOMBI

WC kombi s vodorovným a spodním odpadem.

Nabídka dřevěných pelet "A1"