KTO Haná s.r.o., U sv. Anny 931, 768 24 Hulín

Pro systémy TUV

expanzkyExpanzní nádoby se využívají ve vodních soustavách. Pro pitnou a užitkovou vodu se používají ke snížení rázu a uskladnění vody. Expanzní nádoba při změně teploty vyrovnává změnu objemu kapaliny v zásobníkovém ohřívači teplé vody. Zamezuje tak možnému propouštění pojistného ventilu. Expanzní nádoba se vybírá podle velikosti ohřívače vody a podle teploty vody, kterou máte nastavenou na ohřívači.

Expanzní nádoba může být součástí zásobníku, kde dochází k ohřevu vody. Zásobník obsahuje vlastní nebo externí výměník. Dle předpisů musí být sestava opatřena pojistnou armaturou. Ta v případě natápění odpouští přebytečnou vodu do kanalizace. V expanzní nádobě se přebytečná voda uschová a pojistná armatura neotevře. Ušetří se voda a nedochází ke znečišťování prostředí. V případě, že se ucpe pojistná armatura nedochází k napětí v zásobníku a neničí se vnitřní povlak zásobníku.Expanzka TUV nakres

V expanzní nádobě je plyn oddělený od vody pomocí membrány nebo vaku.  Není tedy nutné používat kompresor pro doplňování plynu. Nedochází ke korozi nádoby na rozhraní voda a plyn.

Expanzní nádoby pro teplou užitkovou vodu jsou trochu odlišné od expanzních nádob pro topné soustavy. V případě expanzní nádoby na TUV platí:

  • membrána musí mít hygienický atest
  • součástí expanzní nádoby je pojistná armatura
  • většinou se používá vyměnitelná membrána
  • části, které jsou v kontaktu s vodou jsou vyráběny z nekorozivního materiálu (nerez, mosaz, bronz) nebo jsou opatřeny nástřiky proti korozi

Více zde 

Potřebujete montáž? Kontaktujte nás!

NEPŘEHLÉDNĚTE
ZAHRADNÍ PROGRAM

JARO JE TADY!

Začíná zahradní sezóna.

Nabízíme Vám sortiment zahradního programu.

Zakoupit jej můžete na naših prodejnách.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

AKČNÍ CENA NA WC KOMBI

WC kombi s vodorovným a spodním odpadem.