KTO Haná s.r.o., U sv. Anny 931, 768 24 Hulín

Pro systémy TUV

expanzkyExpanzní nádoby se využívají ve vodních soustavách. Pro pitnou a užitkovou vodu se používají ke snížení rázu a uskladnění vody. Expanzní nádoba při změně teploty vyrovnává změnu objemu kapaliny v zásobníkovém ohřívači teplé vody. Zamezuje tak možnému propouštění pojistného ventilu. Expanzní nádoba se vybírá podle velikosti ohřívače vody a podle teploty vody, kterou máte nastavenou na ohřívači.

Expanzní nádoba může být součástí zásobníku, kde dochází k ohřevu vody. Zásobník obsahuje vlastní nebo externí výměník. Dle předpisů musí být sestava opatřena pojistnou armaturou. Ta v případě natápění odpouští přebytečnou vodu do kanalizace. V expanzní nádobě se přebytečná voda uschová a pojistná armatura neotevře. Ušetří se voda a nedochází ke znečišťování prostředí. V případě, že se ucpe pojistná armatura nedochází k napětí v zásobníku a neničí se vnitřní povlak zásobníku.Expanzka TUV nakres

V expanzní nádobě je plyn oddělený od vody pomocí membrány nebo vaku.  Není tedy nutné používat kompresor pro doplňování plynu. Nedochází ke korozi nádoby na rozhraní voda a plyn.

Expanzní nádoby pro teplou užitkovou vodu jsou trochu odlišné od expanzních nádob pro topné soustavy. V případě expanzní nádoby na TUV platí:

  • membrána musí mít hygienický atest
  • součástí expanzní nádoby je pojistná armatura
  • většinou se používá vyměnitelná membrána
  • části, které jsou v kontaktu s vodou jsou vyráběny z nekorozivního materiálu (nerez, mosaz, bronz) nebo jsou opatřeny nástřiky proti korozi

Více zde 

Potřebujete montáž? Kontaktujte nás!

NEPŘEHLÉDNĚTE
Detektory HONEYWELL HOME
Nabídka dřevěných pelet "A1"