KTO Haná s.r.o., U sv. Anny 931, 768 24 Hulín

Termostaty

Termostat je zařízení, které reguluje teplotu domácnosti dle požadavků uživatele. Udržuje teplotu v nastaveném rozmezí a zajišťuje tak stálou teplotu. Snižuje náklady na spotřebovanou energii. Termostat funguje tak, že spíná zdroj tepla v okamžiku, kdy naměřená teplota klesne k dolní hranici hystereze (rozdíl mezi požadovanou a skutečnou teplotou) žádané teploty. Hystereze je nastavena na 1°C, požadovaná teplota je 24°C, termostat tedy při dosažení teploty 24°C vypne a opět zapne při 23°C.

Výběr termostatu závisí na typu spotřebiče vytápění či chlazení, jaké má termostat funkce, jaké požadavky od něj má uživatel.

Manuální termostaty

Manuální termostatManuální termostaty se nejčastěji ovládají kolečkem, na kterém je umístěna teplotní stupnice. Některé mechanické manuální termostaty mají displej a jiné ne. Tím, že nemají displej nemůžou zobrazovat aktuální naměřenou teplotu. Pouze aktuální stav topného systému. Uživatel manuální termostat využije v případě, že je často doma a může si tak teplotu nastavovat ručně. Tyto termostaty nepotřebují žádný zdroj napájení, obsahují pouze spínací a přepínací kontakty. Jsou v nabídce pouze jako drátové.

Termostat manuální bezdrátovýNaopak mechanické manuální termostaty s displejem, tedy digitální manuální termostaty, mohou být i bezdrátové. Tento typ termostatu volí uživatel, který dává přednost ručnímu nastavení teploty. Nevyužije tedy výhod programovatelného termostatu. Digitální manuální termostaty jsou v nabídce bezdrátové, potřebují tedy zdroj napájení. Tím nejčastěji bývají tužkové baterie. Displej na termostatu zobrazuje pouze aktuální naměřenou teplotu nebo tu, kterou uživatel právě nastavuje.Příložný termostat

Příložný termostat je variantou manuálních termostatů. Používá se pro nastavení teploty vody v potrubí topných zařízení. Můžete ho také využít k ovládání oběhového čerpadla. Termostat se upevňuje pomocí obvodové pružiny přiložením na potrubí. Díky přepínacímu kontaktu jej můžete využít pro vytápěcí i chladící systémy.

 

Digitální termostaty

Digitální bezdrátové termostaty potřebují zdroj napájení (tužkové baterie, síťové napětí). Bezdrátové termostaty obsahují relé, které je umístěno v oddělené reléové jednotce. Digitální termostaty jsou programovatelné, jejich uživatel může efektivně využít automatické nastavení požadované teploty po celý den. Termostaty zobrazují na displeji základní informace. Jsou to aktuální teplota, požadovaná teplota, datum, čas, aktivní časový program, indikace sepnutí zdroje tepla, indikace vybitých baterií.

Obsahují 3 základní režimy:digitální termostat

 • vypnutí funkce prostorového termostatu
 • manuální režim
 • automatický mód

 

Výhody bezdrátového digitálního termostatu:

 • nízká spotřeba
 • žádné sekání zdíTermostat
 • možnost volně termostat přenášet
 • indikační LED na přijímači
 • dosah cca 30 m
 • spojení mezi kotlem a termostatem bez vodičů
 • jednoduché ovládání a programování
 • několik nastavitelných programů
 • každý den jiný program
 • úsporný režim "dovolená"

 

Více zde 

Potřebujete montáž? Kontaktujte nás!

NEPŘEHLÉDNĚTE
ZAHRADNÍ PROGRAM

JARO JE TADY!

Začíná zahradní sezóna.

Nabízíme Vám sortiment zahradního programu.

Zakoupit jej můžete na naših prodejnách.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

AKČNÍ CENA NA WC KOMBI

WC kombi s vodorovným a spodním odpadem.